1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sergejj [24]
2 years ago
11

Por favor me podrían ayudar y dar un ejemplo de cómo llevar a cabo

Mathematics
1 answer:
iogann1982 [59]2 years ago
7 0

Answer:

g

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which division sentence is related to the product of a/3 (a/3) when A is not equal to 0?
Anon25 [30]

Answer:

Option 4.

Step-by-step explanation:

Reciprocal of the second fraction turns the product into the division of the two fractions, which equals to 1.

a/3(a/3)

a/3 \div 3/a=1

Two fractions are said to be the reciprocal or multiplicative inverse of each other, if their product is 1.

3 0
3 years ago
Solve each of the triangles for each of the unknown ^e= . f=3cm . e= . ^e=
Alja [10]

Answer:

I don't know

Step-by-step explanation:

Use the app and search it instead of waiting.

4 0
1 year ago
HELP I NEED HELP ASAP
Monica [59]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon?
kap26 [50]

Answer: $8.50/pound

Step-by-step explanation:

Price per pound --> take the total price and divide it by the number of pounds

$22.10 / 2.6 pounds = $8.50/pound

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 38,721 to the nearest hundreds
blagie [28]

Answer:

38,720

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve the equation 3x+6y=18 for x
    7·2 answers
  • A cereal company puts a small plastic bear in some of its cereal boxes. Customers who collect 10 of these bears win a grand priz
    10·1 answer
  • Five girls and seven boys have been nominated to participate in the spelling bee. Two of the girls and five of the boys are in M
    15·2 answers
  • Calculate the voltage of a circuit with a current of 2.4 amps and a resistance of 4 ohms.?
    6·1 answer
  • Elisa is nearing graduation. She just met with her counselor and he showed her this information.
    13·1 answer
  • Swimming Pool On a certain hot​ summer's day, 143 people used the public swimming pool. The daily prices are $ 1.25 for children
    10·1 answer
  • How would I solve this?
    13·2 answers
  • Solve for X:-1 Plz help
    10·2 answers
  • I don’t know this I tired.
    8·2 answers
  • Arjun and Jessica each improved their yards by planting daylilies and shrubs. They bought their
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!