Answer:
Option 4.
Step-by-step explanation:
Reciprocal of the second fraction turns the product into the division of the two fractions, which equals to 1.


Two fractions are said to be the reciprocal or multiplicative inverse of each other, if their product is 1.
Answer:
I don't know
Step-by-step explanation:
Use the app and search it instead of waiting.
Answer:
A
Step-by-step explanation:
Answer: $8.50/pound
Step-by-step explanation:
Price per pound --> take the total price and divide it by the number of pounds
$22.10 / 2.6 pounds = $8.50/pound
Answer:
38,720
Step-by-step explanation: