Answer:
A, C, E
Step-by-step explanation:
Welcome :)
A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
$124.56 because if you have 63% you change it to a decimal so it is not .63 and you multiply it by 146.16 and then add the 35 you get 124.56
try .01
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
Given that X the time to complete a standardized exam in the BYU-Idaho Testing Center is approximately normal with a mean of 70 minutes and a standard deviation of 10 minutes.
We have 68 rule as 2/3 of total would lie within 1 std deviation, and 95 rule as nearly 95% lie within 2 std deviations from the mean.
We have std deviation = 10
Hence 2 std deviations from the mean
= Mean ±2 std deviations
=
±20
= 
Below 50, 0.25 or 2.5% would complete the exam.