1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kamila [148]
3 years ago
12

If I earned $15 babysitting, I would deposit (or add) $15 to the previous balance.

Mathematics
1 answer:
abruzzese [7]3 years ago
5 0

Answer:

57 dollars and 66 cents will be subtracted from the depositeand get the answer of 157.66

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The heights of a group of boys and girls at a local middle school are shown on the dot plots below.
Rama09 [41]

Answer:

There is an outliner in the data for the boys, but no the for the girls

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Math each term with its definition
sashaice [31]
Perpendicular lines is e
Angle is c
Line segment is a
Parallel lines is h
Circles is f
7 0
3 years ago
Which of the following describes how to translate the graph y = |x| to obtain the graph of y = |x - 6|?
n200080 [17]
2) Shift 6  units down
6 0
3 years ago
I bought 6 and 1/2 pounds of potatoes from the local supermarket for a total price of $5.20 write an equation that would give th
kipiarov [429]

Answer:

x - 0.8y

Step-by-step explanation:

5.20/6.5 = $0.80 per pound

x = total cost of potatoes

y = number of potatoes

x = 0.8y

5 0
4 years ago
Write the equation of the line that passes through the points (3, 6) and (5, 18) using function notation.
V125BC [204]
D. y = 6x - 12 is the answer
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Rewrite the following linear equation in slope intercept form.
    6·1 answer
  • -4=g+1<br> A. g=-4<br> B. g=4<br> C. g=-5<br> D. g=-3
    9·2 answers
  • A rectangular dining room table top is 36 inches wide the diagonal to tabletop measures 85 inches how many inches long is a tabl
    5·1 answer
  • Abby can buy bottles of water in packages of 6 for $8.22 or in packages of 4 for $8.52. How much money does she save by buying 1
    10·1 answer
  • Please help me! Whoever gets the correct answer and explains it will get marked Brainliest!!
    10·1 answer
  • Shape A and Shape B are each made from 5 identical squares.
    5·1 answer
  • Can anyone help me with this please :( . <br> This is due in a 1hr .
    9·1 answer
  • How do you convert the general equation form of a circle to standard form? Answer correctly to get 20 points. Please provide an
    13·1 answer
  • Help please 10 points
    13·2 answers
  • at Michaels auto shop, it takes him 15 minutes to do an oil change and 24 minutes to do a tire change. let x be the number of oi
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!