1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kazeer [188]
3 years ago
7

Anybody know the answer to this one ?

Mathematics
1 answer:
Anettt [7]3 years ago
5 0

Answer:

like your cut g and the awnser is 24 laps

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The radius of a circle is 9. Using π, which equation expresses the ratio of the circumference of the circle to the circle's diam
Dafna1 [17]
The formula of the circumference is C=
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What are the unknown measures of the congruent polygons?
ddd [48]
30mm is the missing angel 
8 0
3 years ago
What is the unit rate for $240 for 4 days
frosja888 [35]
I think it is $60 per day
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 12 ounce bottle of shampoo lasts Juan 16 weeks. Assuming he uses the same amount each week, write an equation relating the oun
trasher [3.6K]
He uses one and one third ounces of shampoo per week.
4 0
3 years ago
1. Mr. Jaime Go is building an additional cylindrical aquarium to add more
lianna [129]

Answer:

v=pi * rayon² * h

v= 3.14 * 3² *4

v= 3.14 * 9 * 4

v= 113.04

3 0
3 years ago
Other questions:
  • A dress which costs $59.95 has a decrease in price of 21%.
    9·1 answer
  • Find the square root of 14-4√6​
    10·1 answer
  • Ill give brainiest
    12·1 answer
  • Which number is in the solution set of the inequality 4x + 4 > 36
    15·1 answer
  • A credit card company charges 18% simple interest for overdue accounts. How much interest will Kristen owe three months from now
    10·1 answer
  • a cylinder shaped glass with a base area of 7.07 square inches and a height of 6 inches weighs 1.06 ounces when empty. the glass
    10·1 answer
  • Sandwich sales for one week are $1,275.00 and 300 sandwiches are sold. How much did each sandwich sell for assuming each sold fo
    9·2 answers
  • May I know what’s the solution to this question?
    9·2 answers
  • HELP PLSSSS ILL GIVE U 22 PLSSS HELPO
    13·2 answers
  • 1. At Parker's Pizza Parlor, the total cost of an order of 5 slices of pizza is $12.37. This price includes $1. 12 in
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!