1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergio [31]
3 years ago
12

Help a little friend out? :)

Mathematics
1 answer:
frez [133]3 years ago
7 0

ok first off ur not my little friend lol and ur answer should be 996.31 sorry if its wrong i tried <3

You might be interested in
Juanita wants to buy 12.5 pounds of stones to decorate her garden. The stone normally sells for $1.80 a pound. The salesman offe
anastassius [24]

Step-by-step explanation:

$1.80 per pound

The amount she's supposed to buy it is

1.80 × 12.5 = $22.5

She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved

$22.5 - $21.25 = $1.25

the amount she saved per pound is

1.25/12.5 = $0.1 per pound

5 0
3 years ago
M−4=2m what's the value of m
romanna [79]

Answer:

m=-4

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
E
storchak [24]

Answer:

05949494

Step-by-step explanation:

;_;_;_(*(*!$+$+$8 djdjskosjdhdhdjdhdjsisudjjddhjdhdhhdhdhjhs the way to sk it or to did I rnd

5 0
3 years ago
What is the cube root of <br> 2,744
Contact [7]
The cubed root of 2,744 is 14.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Decide whether or not the triangles below are similar...
polet [3.4K]

Answer:

One As a 90 degree angle the other does not

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • ADDING FRACTIONS:
    9·2 answers
  • Can I get some help
    15·1 answer
  • The length of a swimming pool is 10 ft shorter than twice the width. the length is 35 ft. what is the width
    7·1 answer
  • 14. One quart is equivalent to 0.95 liter.
    6·1 answer
  • Will mark BRAINLIST Find the perimeter of the following shape, rounded to the nearest tenth: coordinate plane with quadrilateral
    7·1 answer
  • Angela shared a cab with her friends. When they arrived at their destination, they evenly divided the $ j $jdollar sign, j fare
    9·1 answer
  • Tyler buys 3 1/2 pounds of fresh beans. The beans are on sale for $0.98 per pound. Which expressions can Tyler use to calculate
    8·1 answer
  • NEED ANSWER RIGHT NOW PLS Which graph represents the solution set of the inequality Negative 9 greater-than x?
    7·2 answers
  • VX
    5·1 answer
  • Find the volume of the solid whose base is the unit circle, and whose cross-sections perpendicular to the x-axis are rectangles
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!