Step-by-step explanation:
$1.80 per pound
The amount she's supposed to buy it is
1.80 × 12.5 = $22.5
She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved
$22.5 - $21.25 = $1.25
the amount she saved per pound is
1.25/12.5 = $0.1 per pound
Answer:
m=-4
Step-by-step explanation:
Answer:
05949494
Step-by-step explanation:
;_;_;_(*(*!$+$+$8 djdjskosjdhdhdjdhdjsisudjjddhjdhdhhdhdhjhs the way to sk it or to did I rnd
The cubed root of 2,744 is 14.
Answer:
One As a 90 degree angle the other does not
Step-by-step explanation: