Answer:
It is 3 square root of 7
Step-by-step explanation:
:)
Answer:
$1.53
Step-by-step explanation:
Weight of orange = 36 grams
Number of oranges purchased = 10
Total grams of oranges purchased :
Weight per orange * number of oranges
36 grams * 10 = 360 grams
Selling price per kg = $4.25
Price per gram = $4.25 / 1000 = $0.00425 per gram
Selling price of 360 g :
360 * $0.00425
= $1.53
Answer: 3 1/8
Step-by-step explanation: 8 goes into 25 3 times leaving 1/8 left so it would be 3 1/8.
Answer:rhombus
Step-by-step explanation: