1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
uysha [10]
2 years ago
11

Please help i’ll give brainliest

Mathematics
1 answer:
Katena32 [7]2 years ago
7 0

Answer:

12

Step-by-step explanation:

welcome

You might be interested in
How do i solve (3c^2d^4) ^3 x (2c^5d^8)^3?
vredina [299]

Answer:

216c^{21}d^{36}

Step-by-step explanation:

(3c^2d^4)^3 * (2x^5d^8)^3

(3c^2)^3 (d^4)^3 * (2c^5)^3 (d^8)^3

27c^6 d^{12} * 8c^{15} d^{24}

216c^{21}d^{36}

Hope this helps!

7 0
2 years ago
Can u please help me
Alchen [17]

Answer:

that answer u put is correct and r u in K12 to lol

8 0
3 years ago
What is the measure of B?
densk [106]

Answer:

40

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Help me please ill give u Brainly
Mamont248 [21]

Answer:

The answer is 2.6. You get this by adding up all the numbers (0,1,2,3,7) and then dividing by the amount of numbers there are (5). The equation would be 0+1+2+3+7=13/5= 2.6

Hope this helps.

5 0
3 years ago
Help plz ?????????????
Lyrx [107]

Answer:

3443            

 ———— =<u><em> C. 202</em></u>

  17      

Step-by-step explanation:

Step  1  :

                  3443

Simplify   ————

                      17

Final result :

 3443            

 ———— = 202.52941

  17              

Processing ends successfully

plz mark em as brainliest :)

8 0
3 years ago
Other questions:
  • The original price is $150 markdown percentage 40%
    5·2 answers
  • On average, outdoor cats live 3.18 years and indoor cats live 16.7 years. How much longer does an average indoor cat live than a
    8·1 answer
  • Mrs. Walters buys 5 and 1/4 pounds of strawberries for $8.40. What is the unit cost of the strawberries?
    9·2 answers
  • If (x)=1/2^2-(1/4x+3) what is the value of f(8)
    15·2 answers
  • Which measurement is most accurate to describe the distance from Los Angeles to New York City?
    11·2 answers
  • I WILL GIVE BRAINLY IF 2 PEOPLE ANSWER! I spent 3/4 of my money and then I spent 1/5 of what was left.
    7·2 answers
  • Help me with this one
    8·2 answers
  • Which is an example of the Identity Property?
    14·1 answer
  • Which choice describes the value of m when <br> ?
    12·2 answers
  • Evaluate each expression.<br> 8/7 + 4/7
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!