Well, since 3 candles are 19.50, simply divide. This will make a ratio so that 1 candle will equal 6.50 per candle.
19.50 / 3 candles = 6.50 per candle.
Answer:
Yes, with what? The Picture wont show for me.
Step-by-step explanation:
Answer:
8x-18
Step-by-step explanation:
ggv dcbbccc. bvvccv. vccbv. vvvvv
Answer:
Discounted price= $40.28
Step-by-step explanation:
Giving the following information:
A store is running a sale where all of the items are 35% off the normal price. The price of a video game you want to buy is normally $61.97.
<u>To calculate the discounted selling price, we need to use the following formula:</u>
Discounted price= selling price*(1 - discount rate)
Discounted price= 61.97*(1 - 0.35)
Discounted price= $40.28
Answer: 38 is your answer hope this helped
plz make brainly
Step-by-step explanation: