Answer:
it would be 7 dollars per football
Step-by-step explanation:
c
independent variable input
Answer: Sasha
carlos- 54 divided by 25 equals 2.25 dollars for each gallon
sasha- 31.25 divided by 15 equals 2.083333(3 repeats)
They are both really close on price, but sasha's is cheaper
54
I think
The answer would be $697.5
Hope this helps!