Answer:
sir this isnt math
Step-by-step explanation:
put it in spanish next time
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
-4
Step-by-step explanation:
umm you might want to learn this. I cheated in middleschool/ highschool and was an honor student. I am barely surving college though, you'll need math for your general education requirement.
Answer:
answer to the question is A
Answer: The graph shows that people procrastinate by doing their taxes mostly in April then in the beginning of the year in January
Step-by-step explanation: think about it the name in the title has procrastinated in it which means holding off for a certain amount of time, then look at the graph most the people held off until April, why must you ask? Because the taxes are higher in the beginning of the year