1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Andre45
[30]
3 years ago
15
Ben made 14 field goal he made about 74% how many did he try
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
andriy
[413]
3 years ago
3
0
He tried about 10
74% of 14 is 10.36
Round it to a whole number
=10
Send
You might be interested in
I need help on this :/ <br><br><br>Ignore my answer I accidentally clicked it
Ivanshal [37]
The answer is -4. I solved it on a calculator and got -4
6
0
2 years ago
What is the period of the sinusoidal function?
GuDViN [60]
Answer:
i dont know my guy
Step-by-step explanation:
5
0
2 years ago
Read 2 more answers
Emma has $89 in her bank account. she uses 30% of her money to pay a bill. How much did she spend?
Alexxandr [17]
The answer is c 10% of 89 is 8.9 so multiply by 3 you get 26.70
7
0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me i’m desperateeee!!!
lara31 [8.8K]
Answer:
option no.D
6y+15x
Step-by-step explanation:
hope it helps
7
0
2 years ago
CIRCLE THEOREM HELP:
raketka [301]
I hope this helps you
5
0
3 years ago
Other questions:
What is the change in the y-values and x-values on the graph? a. The change in the y-values is 40 and the change in the x-values
6
·
2 answers
what is 372x19+89 WANT FREE POINTS? COME HERE SHHHH! I HAVE TO ASK A QUESTION SO IT DOESNT GET DELETED! LET ME KNOW IF YOU WANT
6
·
2 answers
I need this answer ?
11
·
1 answer
4. Is rap music more popular among young Indians than among young Asians? A sample survey compared 634 randomly chosen Indians a
5
·
1 answer
Find the number for which: a. 20% is 16 b. 1.5% is 60
15
·
1 answer
Fabric A costs $15 for two yards and Fabric B costs $37.50 for 5 yards. What is the unit cost each?
14
·
2 answers
Write an<br> equation of the line that passes through each pair of points.<br> (-3,9), (-3,-5)
6
·
2 answers
I need help asap please? and this is for the math question? what is 77x+93=360? put in a fraction and decimal and you can round
13
·
2 answers
Solve c= 5/9(F-32) for F
14
·
1 answer
Mohal bought 20 chicken wings for
15
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!