1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dennis_Churaev [7]
3 years ago
8

The double number lines show the ratio of cups to gallons

Mathematics
1 answer:
Darina [25.2K]3 years ago
7 0
I thin there are in 48 in 3 gallons
You might be interested in
What is the​ function's range?
BigorU [14]

Answer:

In mathematics, the range of a function may refer to either of two closely related concepts: The codomain of the function The image of the function

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
My last question someone help pls
lara [203]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Isaac walks for 7 miles to the store from his house. He buys candy and a sandwich to eat for lunch. He then
insens350 [35]

Answer:

14 miles

Step-by-step explanation:

Isaac is walking 14 miles because if it is seven miles to the store, he has to walk seven miles back. Seven plus seven is fourteen.

6 0
3 years ago
Find the area of the figure
frez [133]
Do 8 times 15 which is 120. Now add m to answer. ANSWER: 120m
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the number of grams in 1.25x10^25 molecules of aluminum oxide
aalyn [17]

Answer:

Mass = no. of molecules / 6.023 * 10^ 23 * Molar mass

Step-by-step explanation:

Molar mass of CO2 = 44g/mol

1.5

⋅

10

25

6.023

⋅

10

23

= 51.5 moles of CO2

51.5

⋅

44g/mol

=

2266 grams

Hope this helped

7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the selling price of a $2,499 motorcycle if a $249 discount is given?
    13·1 answer
  • If it takes 6 hours for a plane to travel 720km with a tail wind and 8 hours to make the return trip with a head wind. Find the
    15·1 answer
  • I do not understand this problem PLEASE HELP
    14·1 answer
  • All of the angles are exterior angles EXCEPT:
    9·1 answer
  • Find the product of 2x2(x + 6). 8x3 2x3 + 12x2 3x3 + 12x2 2x2 + x + 6
    6·2 answers
  • a pear has 100 calories a plum has 45 calories was the radio of the calories in a plum to the calories in a pear​
    8·1 answer
  • If a side of a square is 1/2 ft long what is the perimeter of the square
    12·1 answer
  • How do you solve 216 - 202?? -explained-
    5·1 answer
  • A bottle containing 64 fluid ounces of juice costs $3.84. What is the unit rate?
    8·2 answers
  • Mariah025 answer here please
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!