1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
r-ruslan [8.4K]
3 years ago
14

Common difference of 1 10 100 1000 What is the answer.

Mathematics
1 answer:
Maksim231197 [3]3 years ago
5 0

Answer:

each time the numbers are being multiplied by 10

Step-by-step explanation:

1 × 10 = 10

10 × 10 = 100

100 × 10 = 1,000

hope this helps :)

You might be interested in
ONLY ANSWER IF YK THE ANSWER. CORRECT ANSWER ILL GIVE BRAINLIEST! :)
denpristay [2]

Answer:

0

Step-by-step explanation:

(3,5) and (-1,5)

slope= y2-y1 divided by x2-x1

so,

=5-5/-1-3

=0/-4

=0

6 0
4 years ago
I need help with this questions
SSSSS [86.1K]

Answer:

<u>Picture 1</u>

Your choice C is correct

  • (x - (-2))² + (y - 9)² = 5² ⇒
  • (x + 2)² + (y - 9)² = 25

<u>Picture 2</u>

  • (x + 5)² + (y - 6)² = 36
  • (x - (-5))² + (y - 6)² = 6²
  • r = 6, (h, k) = (-5, 6)

Correct choice is C

<u>Picture 3</u>

  • (x + 5)² + (y + 2)² = 81
  • (x - (-5))² + (y - (-2))² = 9²
  • r = 9, (h, k) = (-5, -2)

Correct choice is C

6 0
3 years ago
Help simplify please
german
16x + 64

Hope this helps:)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can anyone help me answer this question?
AVprozaik [17]

Answer:

Vertex - (2,1)

minimum

Step-by-step explanation:

minimum y≥1

6 0
3 years ago
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18
nikitadnepr [17]
1.49/6=0.248 cents
3.59/13=0.276 cents
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do you answer this
    9·2 answers
  • If two triangles have equal perimeters, then they could also have which of the following? Select all that apply.
    5·1 answer
  • Write a word problem that you can solve by multiplying a mixed number by a whole number. Include a solution.
    8·2 answers
  • " For each annual rate of change, find the corresponding growth or decay factor.
    12·1 answer
  • What is the solution to the following system of equations?
    10·1 answer
  • Factor each expression into its simplest form<br> 2x+8
    14·2 answers
  • Which equation has x = 5 as the solution
    12·2 answers
  • I don't understand this question can someone help me with this please, please explain!! and thank you for the help
    8·1 answer
  • I tried the math problem and i am not sure how to do factorization or multiplication.
    6·1 answer
  • Round 1,387.9462 to the nearest<br> hundred.
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!