1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
HACTEHA [7]
3 years ago
15

I can buy 7 cookies for $7.28. How much does one cookie cost? Setup the proportion that you need to solve, show answer below.​

Mathematics
1 answer:
mina [271]3 years ago
5 0

Answer:

1 cookie costs $1.04

Step-by-step explanation:

7/7.28 = 1.04

You might be interested in
Which table contains only corresponding x - values and y - values where the value of y is 3 more than the quotient of x and 2?
melisa1 [442]

Fr like whats the answer choice

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What does 1/4+1/3 equal
grandymaker [24]

Answer:

7/12

Step-by-step explanation:

1/4+1/3

the LCM is 12

4+3/7=7/12

=7/12

8 0
3 years ago
Yolanda makes wooden boxes for a craft fair. she makes 100 boxes like the one shown and she wants to paint all the outside faces
Masteriza [31]
Honestly... i don't even know

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Jfh3vuhwyehFhhdjfhucndn j. M jo no ufjcifjcjJiaebvflijvearbhlresbBin kvlihesvrbihlbreslui serhliesbtyurksbf wethut Fliese hislde
Thepotemich [5.8K]

Answer:

Noice

plz make me brainliest uwu

6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Corey deposited $1,500 in a savings account that earns simple interest
SpyIntel [72]
$1,517.25 would be the answer
6 0
3 years ago
Other questions:
  • How much more do you spend by purchasing the luxury items from the table below?
    6·1 answer
  • Help please 20 points.
    8·1 answer
  • For a field trip 20 students rode in cars and the rest filled eight buses. How many students were in each bus if 340 students we
    11·2 answers
  • Which equation is not a function?
    8·1 answer
  • How do I figure this out
    10·1 answer
  • In​ 2000, the population of a country was approximately 5.99 million and by 2069 it is projected to grow to 12 million. Use the
    10·1 answer
  • Please help for brainliest
    10·1 answer
  • 2. Keeping in mind the context of this situation, what is the practical domain and practical range of this function?
    8·1 answer
  • Which expression is equivalent to 4{12 + 5} + 3?
    7·1 answer
  • a train travels 16 miles in 20 minutes. at this rate how many minutes will it take to travel 12 miles​
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!