1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vazorg [7]
3 years ago
8

Please help!!!

Mathematics
1 answer:
AleksAgata [21]3 years ago
7 0

Answer:

80

Step-by-step explanation:

sorry if wrong good luck

You might be interested in
Which one is the answer?​
Luda [366]
First one, x^2sqrtx/3
8 0
2 years ago
A square root is categorized as what kind of number?<br><br> Choices:<br> Irrational <br> Rational
anyanavicka [17]
<span>Rational i believe is the answer i ain't for sure though</span>
6 0
3 years ago
Convert repeating decimal to fractions
timurjin [86]

Answer: 8/9

Step-by-step explanation: 0.888... can be simplified to 8/9.

6 0
3 years ago
Which polygon has perpendicular sides?
Pavlova-9 [17]

Answer:

c

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Sybille makes and sells candles for her Possible Project business. Sybille sells multi-scented candles for $3 each and single-sc
trasher [3.6K]

Answer:

24 multi-scented candles

10 single-scented candles

Step-by-step explanation:

There was no question, so I am going to assume that you want to know how many of each type of candles were sold.

Let m = no. of multi-scented candles

     s = no. of single-scented candles

(1)      m + s = 34             (2)   3m + 2s = 92      

               s = 34 - m              3m + 2(34 - m) = 92

                                              3m + 68 - 2m = 92

                                                  m + 68 = 92

                                                           m = 24

              s = 34 - 24 = 10

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the value of x in the equation −x = 2 − 3x + 6?
    9·1 answer
  • Can you please make a graph and submit it? Thanks!
    8·1 answer
  • Insert &lt; or &gt; to form a true statement -17/18,3/5
    15·1 answer
  • What is the smallest unit of measurement?
    9·2 answers
  • If 24 chairs cost a total of $312.00. What is the unit price for each chair?
    7·2 answers
  • What is 5/12 divided by 4/3
    12·1 answer
  • Please help. Will give brainliest.
    8·2 answers
  • Help me please!!!!!!!!!!!!!!!!
    15·1 answer
  • Use substitution to solve the following system of equations. What is the value of y?
    7·1 answer
  • What is 4,002 expressed in scientific notation?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!