Answer:
Do you mean how many waves of sound and light went through the galaxy
Rocco would have to run diagonally 27 times
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
2 slices of watermelon. He divides it into 6 slices and 1/3 of 6 is 2m