1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MAVERICK [17]
2 years ago
12

PLEASE PLEASE HELP 25 POINTS I WILL MARK BRAINLIEST

Mathematics
1 answer:
Sidana [21]2 years ago
6 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

(3, 9) (-3, 5)

 0 is in the middle       7 is in the middle

for x: 3 2 1  0  -1 -2 -3   for y: 9 8  7  6 5

Thus, (0, 7) is the midpoint between (3, 9) and (-3, 5)

You might be interested in
a gold bar weighs 12.6 kg. if there are 0.45 kilograms in 1 pound, then how much does the gold bar weigh in pounds?
k0ka [10]

Answer:

28pounds

Step-by-step explanation:

0.45=1pound

12.6

12.6/0.45=28pounds

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Peter bought 8 lemons for <br> $6<br> What was the cost for 1 lemon?
Alexeev081 [22]
$1.3 per lemon. I divided 8 by $6 and got 1.3.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
How many student preferred math??
stich3 [128]
B,13 students prefered math
5 0
3 years ago
Polygon MNOPQ is dilated by a scale factor of 0.8 with the origin as the center of dilation, resulting in the image M′N′O′P′Q′.
Angelina_Jolie [31]
The slope of line M`N` is : B ) 1
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the z-score of 15?
Sunny_sXe [5.5K]

Percentile 15  

z-Score -1.036

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If 150 empty water bottles weigh 4.5 pounds what do you expect 90 water empty bottles to weigh?
    15·2 answers
  • A jar of jelly that weighs 4.25 Oz cost $2.89 what is the cost of 1 oz of jelly
    10·1 answer
  • The two rectangular prisms are similar.
    14·1 answer
  • a train leaves little rock, arkansas and travels north at 70 kilometers per hour. another train leaves at the same time and trav
    8·1 answer
  • Patrick has a $1000 bond with 6% coupon. How much interest will Patrick receive for this bond every 6 months?
    6·2 answers
  • If 12 + 3 = 15, what other addition fact and what two subtraction facts
    9·1 answer
  • Can someone help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    12·1 answer
  • 5 - 1 and 1/3 *<br><br> I’m so confused on how to do this...
    6·2 answers
  • 32 oz = _______ lb<br><br> Please answer the question
    15·1 answer
  • Can anyone help me with this​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!