1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Scrat [10]
3 years ago
7

Please help, Brainliest, thanks and five star

Mathematics
1 answer:
igomit [66]3 years ago
6 0

Answer:

I think the answer is the fourth one

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Craig left his house at noon and drove 50 miles per hour until 3PM. Then he drove the next 5 hours at 70 miles per hour. Calcula
Amiraneli [1.4K]

Answer:

Step-by-step explanation:

Craig left his house at noon and drove 50 miles per hour until 3PM. Then he drove the next 5 hours at 70 miles per hour. Calculate the average rate of change for the entire trip.

7 0
3 years ago
Please help who ever gets it correct gets brainliest I know the answer but do you??
sesenic [268]

Answer:

quotient

Step-by-step explanation:

yup it just is

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Two rectangles are similar. The ratio of their corresponding sides is 1:4.
larisa [96]

ratio of perimeter is the same as ratio of sides so perimeter would be 1:4

since area is in square units you need to square the ratio (1:4)^2 which is 1:16

7 0
3 years ago
I need help with my quiz please help this is consuming me
Strike441 [17]

Answer:

30.62 ft^2

8 0
3 years ago
A boogie board that has a regular price of $69 is on sale at a 35% discount. What is the sale price with 7% tax? Please show how
rjkz [21]

Answer:

$47.99

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 7x15÷3-2 put one set of brackets
    8·2 answers
  • Please help and thank you
    13·2 answers
  • 91. jerry bought some pears at the store. he paid $4.59 for 5.4 pounds of pears. what is the unit price of the pears? homework h
    13·1 answer
  • What is the Answer 0.844 standard form
    14·2 answers
  • Given = 1/(−3), what is ((+ℎ)−())/ℎ ?
    15·1 answer
  • F(x) = x2 - 1 r the number that belongs in the gree x = -1; x = [?]​
    12·1 answer
  • WILL GIVE BRAINLIEST 10 POINTS Select all ordered pairs that satisfy the function y= -1/2x + 4
    11·1 answer
  • A florist uses 5 red roses for every 2 white
    5·2 answers
  • On a recent day,8euros were worth $11 and 32 euros were worth $44 .Enter an equation of the form Y = KX To show the relationship
    15·2 answers
  • Which Expression is Equivalent to (f+g)(4)?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!