The costs of different sizes of orange juice are showing in the table
2 answers:
The first one is 0.08 is correct
Answer:
the first one is 0.08 second 0.06 third 0.04 fourth 0.035
Step-by-step explanation:
just divide total cost by amount
You might be interested in
If you were to find a steep slope you have to look at its vertical movement. If it were greater then it is steep.
Selling Price = $145
Charge on first $25 is 5.25%
5.25% of $25 =

Charge on rest is 3.25%
rest amount = $145 - $25 = $120
3.25% of $120 =


You can use this equation for any numbers or variables in the form a2 - b2.
Answer: the action of a device
Step-by-step explanation: i hope this helps!!!