Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
Answer:
england
Step-by-step explanation:
For every 2 pounds of salmon she pays for she will get 3 pounds of sword fish with it. 2 to 3 or 2/3 are different ways to Write a ratio for this problem.
One worker<span> produces an average of 84 units per </span>day<span> with a street </span>What is the probability<span> that in any </span>single day worker 1 will outproduce worker 2<span>? A) 0.1141.
</span>
Answer, factory worker productivity<span> is </span>normally distributed<span>. </span>One worker produces<span> an </span>average<span> of 75 </span>units per day<span> with a standar, day with a </span>standard deviation<span> of 20. </span>Another worker produces<span> at an </span>average rate<span> of 65 </span><span>per day.
</span>
<h2>2x+y=2</h2>
Step-by-step explanation:
Let
be the point 
Let
be the point 
The equation of the line passing through two points 
and
is 
substituting
in the above equation yields

which when simplified gives 
which when further simplified gives 