1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
REY [17]
3 years ago
12

Have a stack of quarters from the floor to the top of your head OR $225?

Mathematics
2 answers:
amm18123 years ago
5 0

Answer:

quarters

You will get more money

love history [14]3 years ago
3 0

Answer:

225 quarters are easy to loose and who will accept that many quarters

Step-by-step explanation:

You might be interested in
3. If Juan purchased three 24-ounce cans of motor oil for $10.80, how much did he pay per ounce?
Zina [86]

Answer: the answer is c) $.45

Step-by-step explanation:  to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45

8 0
3 years ago
Where did the Industrial Revolution begin?
garri49 [273]

Answer:

england

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
One pound of swordfish costs as much as 1.5 pounds of salmon. Mrs. O pays $39 for 2 pounds of salmon and 3 pounds of swordfish.
Sonbull [250]
For every 2 pounds of salmon she pays for she will get 3 pounds of sword fish with it. 2 to 3 or 2/3 are different ways to Write a ratio for this problem.
4 0
4 years ago
A factory's worker productivity is normally distributed. one worker produces an average of 77 units per day with a standard devi
VLD [36.1K]
One worker<span> produces an average of 84 units per </span>day<span> with a street </span>What is the probability<span> that in any </span>single day worker 1 will outproduce worker 2<span>? A) 0.1141.
</span>
Answer, factory worker productivity<span> is </span>normally distributed<span>. </span>One worker produces<span> an </span>average<span> of 75 </span>units per day<span> with a standar, day with a </span>standard deviation<span> of 20. </span>Another worker produces<span> at an </span>average rate<span> of 65 </span><span>per day.

</span>
4 0
3 years ago
PLS 40 points
Pavlova-9 [17]
<h2>2x+y=2</h2>

Step-by-step explanation:

Let p1 be the point (-1,4)

Let p2 be the point (3,-4)

The equation of the line passing through two points p1=(x_{1},y_{1})

and p2=(x_{2},y_{2}) is \frac{y-y_{1}}{x-x_{1}} =\frac{y_{2}-y_{1}}{x_{2}-x_{1}}

substituting p1,p2 in the above equation yields

\frac{y-4}{x-(-1)}=\frac{-4-4}{3-(-1)}

which when simplified gives \frac{y-4}{x+1}=\frac{-8}{4}

which when further simplified gives 2x+y=2

5 0
3 years ago
Other questions:
  • 7/10 +2/15 = 2 3/3+ 3 1/2= 15/16 - 11/12 = 11/15 - 7/20
    6·2 answers
  • What is the equation of the line that passes through (-4, 5) and is parallel to the line 4x + 2y = 10?
    15·1 answer
  • The scale for the drawing of a rectangular playing field is 2 inches= 5 feet. Write an equation you can use to find the dimensio
    9·1 answer
  • ian is trying to estimate the distance across the lake d. he knows the measures shown in the diagram. which estimate is closest
    8·1 answer
  • What is the following simplified product? Assume x greater-than-or-equal-to 0
    8·2 answers
  • A clipboard costs $2.23. It costs $0.58 more than a notebook. Sheila bought two clipboards and one notebook. She paid with a ten
    11·1 answer
  • 1. Solve the equation. (1 point)<br> 5x-1= 14
    11·1 answer
  • What is the value of z?
    13·1 answer
  • I NEED HELP!!!!!!! PLZ don’t answer just for points. ONLY do that if someone already helped me
    5·2 answers
  • Where would parenthesis need to be placed in the expression to get a value of 44?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!