Answer:
r=32/7
Step-by-step explanation:
Answer:
5
Cinco es en quince 3 veces igualmentes, 1 vez es uno sobre tres de 15.
Answer:
The principal square root of -4 is 2i.
Step-by-step explanation:
= 2i
We have the following steps to get the answer:
Applying radical rule 
We get 
As per imaginary rule we know that 
= 
Now 
Hence, the answer is 2i.
Answer:
A
Step-by-step explanation:
I think its awnser A 23.4
$6.25 is the cost of 5 lbs. of apples. Here the question is 'what is the
cost of 1 lb of apple?' To find the unit rate or the cost of 1 lb of
apple, divide the sum by the given quantity. The sum is @6.25 and the
given quantity is 5 lbs. So the unit rate = 6.25/5 = $1.25