1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Darina [25.2K]
2 years ago
7

the plot compares the number of custodians to classrooms at 8 different elementry schools snyder elementary has 35 classrooms an

d is represented on the plot below​
Mathematics
1 answer:
Ket [755]2 years ago
8 0

number and location of students in the district and (2) the adequacy ... Wadell D. Snyder ... Clackamas Elementary School. 21. 1.1 - 8. Happy Valley Elementary School ... to permit plotting of data and geographic compares ... Custodian's room. B. ... 35. B. Adequacy. 1. 11 of the classrooms have less than 750 square feet and.

- Research Associated

750 - sq ft ?

35 < 8 - 470

280 - 470

       -

     750

You might be interested in
If a 10-pound sack of potatoes costs $6.55, how much would 1 pound cost? Round your answer to the nearest cent. A. $.65 B. $.66
kolbaska11 [484]
To determine the cost of 1 pound of potato, simply divide the 10-pound sack of potatoes cost by the number of pounds, 10. That is,
                               c = $6.55 / 10 = $0.655 
Thus, each pound of potatoes cost nearly $0.66. The answer is letter B. 
6 0
2 years ago
Put the following fractions in order from smallest to largest. 1 . first (smallest) 2 . second 3 . third (largest)
alexgriva [62]

Answer:

2/3, 5/7, 16/12

From least to greatest!

Smallest = 2/3, Second = 5/7, Largest = 16/12

Hope this helped :-)

3 0
3 years ago
Suppose marine Turn in late vote for graffiti votes to rabbit votes
Ymorist [56]
Um what?! i vote rabbit
3 0
3 years ago
9x 2 = 6 what is x?​
evablogger [386]

Answer:

x = \sqrt(6)/3 , - \sqrt(6)/3

Step-by-step explanation:

decimal form:

x= 0.81649658..., -0.81649658...

3 0
3 years ago
Helppppppppppppp pliss
Aliun [14]
The straight line equals 180
The two angels have to equal 180

180-63=117

117-25=92

92 divided by 4 is 23

x=23

I hope this helped!
4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the fraction ten twelfths in its simplest form
    6·2 answers
  • Can anyone solve for x?
    11·1 answer
  • Joaquin bought a $120 jacket for a discount of 15%. If tax if 7%, what is the total cost of the jacket
    14·1 answer
  • 7. What is the perimeter of a square with side<br>lengths of 4 inches?<br>​
    11·1 answer
  • Take 4x + 2 from 8x + 5.<br><br> -4x - 3<br> 4x + 3<br> 4x - 3
    14·2 answers
  • A truck travels from a factory to a gas station in 3 minutes. It stops at the gas station for 2 minutes. The truck then returns
    11·2 answers
  • How do defined terms and undefined terms relate to each other?
    10·1 answer
  • 20 POINTS <br> Find the volume of the prism.
    7·1 answer
  • Pls help me! I will give brainiest:) 7th grade math
    12·1 answer
  • Teresa is maintaining a camp fire. She can keep the fire
    10·3 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!