1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
levacccp [35]
2 years ago
13

Please help answer Will give brainlst

Mathematics
1 answer:
Genrish500 [490]2 years ago
5 0

Answer:

I think it would be A

You might be interested in
What is the name of this triangle
Sonja [21]

Answer:

right triangle

Step-by-step explanation:has a right angle

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
alex wants to buy the same number of stamps and envelopes dancer sold in packs of 14 and envelopes are sold and packs of 10 what
lianna [129]
5 packs of stamps and 7 packs of envelopes. There will be a total of 70 envelopes and stamps.
6 0
3 years ago
Rachel bought 7 cookies and 5 muffins. The equation 7c+5m=10.45 represents the amount of money she spent. Jack bought 3 cookies
malfutka [58]
M=1.25
c=0.6
I got this by creating a systems of equations and I used the substitution method
4 0
3 years ago
(4x^3y)(-2x^4y^-1)^2(6x^8y^5)^0 PLSSSSSSSSSSSSSSSSS HELP ME !!!!!!!!!
e-lub [12.9K]

Answer:

answer is in explanation

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Someone annnnswer pls
cupoosta [38]

Answer:

t = 16

Step-by-step explanation:

Hope this helped :]

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Choose the correct simplification of (8x4y3)2. (5 points)
    5·2 answers
  • Joe wants to put a fence around his rectangular garden. His garden measures 33 ft by 39 ft. The garden has a path around it that
    7·2 answers
  • Simplify 2a^2b^3(4a^2 + 3ab^2 - ab)
    9·1 answer
  • If the diameter of a circle is 5, what is its circumference?
    8·1 answer
  • Image should be below
    8·1 answer
  • Simplify -|-5 + 2|<br> someone help quick
    9·1 answer
  • Without graphing, find the slope of the line that goes through
    14·1 answer
  • Simplify the following expression (87x + 63y) - (6x + 32y)
    11·1 answer
  • Mega Mart received 1,447 fish. The store's manager put 76 fish into each of the store's aquariums. Then he purchased the remaini
    9·1 answer
  • A 9-foot piece of ribbon costs $20.07. What is the price per yard?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!