1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anvisha [2.4K]
3 years ago
9

Chloe needed to get her computer fixed. She took it to the repair store. The technician

Mathematics
1 answer:
CaHeK987 [17]3 years ago
3 0

Answer:

he took $55.8for 1hr

Step-by-step explanation:

it's because we should devid eit for calculation for minute

You might be interested in
What is |5+3w|/-2 -1
madreJ [45]

Answer:

Step-by-step explanation:

Your maths problem

|

5

+

3

|

−

2

−

1

5 0
2 years ago
Sara takes 1/6 of an hour to vacuum his moms car it takes 4 times that long to wash the car then it takes you to wax the car twi
Nataly [62]
<h2>Answer:</h2><h2>2 hours & 10 minutes </h2><h2>Step-by-step explanation:</h2><h2>1/6 of an hour is 10 minutes. She vacuumed for 10 minutes. It took 4 times as long to wash the car so 10 * 4 = 40. She washed the car for 40 minutes. It took her twice as long to wax the car as it did for her to wash it so 40 * 2 = 80. She waxed the car for 80 minutes. 10 + 40 + 80 = 130 minutes or 2 hours and 10 minutes. </h2>
3 0
2 years ago
How do you express 43.7% as a decimal?
maksim [4K]
43.7 % is equivalent to 0.437 .
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I NEED THIS ASAP WHOEVER GETS FIRST GET BRAINLIEST
Rina8888 [55]

Answer:

It is A

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
I need to know how to do this problem
Free_Kalibri [48]

Answer:

x = 15

Step-by-step explanation:

If you have any questions about the way I solved it, don't hesitate to ask

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 4. The elementary school cafeteria is considering changing the menu
    7·2 answers
  • Find the area of a circle with a radius of 8. Either enter an exact answer in terms of π or use 3.14 for π and enter your answer
    10·1 answer
  • All 5 students in Mrs. Awful's class got a 50 on the test. What’s the average grade in this class?
    9·1 answer
  • If 5 gallons of gas cost $17.50, what is the unit price of the gas
    5·2 answers
  • (9x-4y) x (-2) + (3x+2y)
    6·2 answers
  • Which ordered pair makes both inequalities true y&gt;-3x+3 and. Ygreater than or equal to 2x-2
    14·1 answer
  • Can someone helppp pleaseee
    5·1 answer
  • Instructions: Find the missing side. Round your answer to the nearest tenth.
    12·1 answer
  • Watch help vile<br> Write an explicit formula for an, the nth term of the sequence 19, 25, 31, .....
    11·1 answer
  • What is the remainder when 3x2−7x+5 is divided by x+5?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!