1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lerok [7]
4 years ago
15

How are the two fours related in The 0.044

Mathematics
1 answer:
andreyandreev [35.5K]4 years ago
6 0
The two fours are recurring
You might be interested in
The function y=5x+10 represents the total cost y of a group of x members to go paintballing.
never [62]

Answer:

The independent variable (x) represents the members to go paintballing.

The dependent variable (y) represents the total cost.

Step-by-step explanation:

The y is always dependent on the x. The number of people attending affects the total cost of the trip. The more people attend, the more it costs.

3 0
3 years ago
How to write 2.06 x 10 to the 10th power in standard form?
snow_tiger [21]

Answer:

20.60000000000

Step-by-step explanation:

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
How much does 3.25m of lace cost if 0.8m costs $5.60?
lidiya [134]

Answer:

Step-by-step explanation:

3.25/.8=4.0625

multiply that by 5.6

$22.75 is your answer

8 0
3 years ago
Please Help ! Thank you
mel-nik [20]
Maybe rate of change? Im not sure.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x in given expression<br><br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%7Bx%7D%5E%7B2%7D%20%20%3D%2024%20%2B%2025"
zepelin [54]

Answer:

x =  7 \: or \: -  7

Step-by-step explanation:

...............maybe

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help me with this
    5·1 answer
  • Maggie spent $18.00 Of $30.00 In her wallet which decimal represents the fraction of the $30.00 Maggie spent
    15·1 answer
  • ANSWER PLZ QUICK AND FAST
    5·2 answers
  • .
    6·1 answer
  • A sundae at an ice-cream shop costs $3, and each extra ounce of toppings costs $0.50. Which inequality shows the number of ounce
    10·1 answer
  • Sally initially has 4 hours of pop music and 3 hours of classical music in her collection. Every month onwards, the hours of pop
    5·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $2.90 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    13·2 answers
  • John has $55. He buy 6 books. Each book cost the same amount . He now has 10
    8·2 answers
  • Can someone please help me? I will mark brainliest. Random answers will be reported
    15·1 answer
  • Solve for x. x° = 196 Enter your answers in the boxes. Enter the smallest answer first. x = and x =
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!