1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lilavasa [31]
3 years ago
7

Find the volume of a cube if an edge has length 4rst units

Mathematics
1 answer:
S_A_V [24]3 years ago
5 0

Answer:

64

Step-by-step explanation:

4 * 4 * 4 = 64

You might be interested in
Isaiah is having his house painted. He paid $525 for the required materials, and he will pay $30 an hour for the painters to com
alukav5142 [94]

Answer:

Step-by-step explanation:

x is the amount of hours it will take. Since he pays $30 per hour, your answer would be 30x + 525

7 0
3 years ago
Please help me. Thank you. I appreciate it :)
puteri [66]

Step-by-step explanation:

the answer should be 18

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the measure of the remote exterior angle? m
Andrei [34K]
Uhh we need a picture or some more info to help you with that one cheif
3 0
3 years ago
A bakery offers a sale price of $3.30 for 3 muffins. What is the price per dozen?
hram777 [196]

Answer:

The price for 12 muffins is $10.00

5 0
3 years ago
Hey guys i got one more- 8 mi.=_yd. Thanks!!!(PLEASE ANWER FAST!!)
rewona [7]

Answer:

if mi stands for miles then 8 miles = 14080 yards

Step-by-step explanation:

8 x 1760

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which rays form the sides of IHG
    7·1 answer
  • A publisher needs to send many books to a local book retailer and will send the books in a combination of small and large boxes.
    10·1 answer
  • What is the best classification of  –14 in the real number system?
    13·2 answers
  • What is the difference between finding the greatest common factor and the least common multiple of the numbers 4 and 12?
    10·1 answer
  • The mean for this data is 95 <br> 103,99,90,86,105,96
    7·1 answer
  • If your favorite drones original price was $1,400, what would the price be if it were 73% off?
    14·2 answers
  • Please help me. I don’t understand this at all...
    13·1 answer
  • What is -3x - 9 + 15x
    11·1 answer
  • A bowling alley charges a fee for each game,and there is also a charge to rent bowling shoes.the graph shows prices for bowling
    15·2 answers
  • 4c &lt; 28 <br><br> Solve the inequality
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!