1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
GREYUIT [131]
3 years ago
9

A bakery offers a sale price of $3.30 for 3 muffins. What is the price per dozen?

Mathematics
1 answer:
hram777 [196]3 years ago
5 0

Answer:

The price for 12 muffins is $10.00

You might be interested in
Solve the following simultaneous linear equations by the substitution method.
anyanavicka [17]

Answer:

p = 2 and q = 2

Step-by-step explanation:

hope this helps please like and mark as brainliest

5 0
3 years ago
20. Sofia paid $11.80 for a pen, a marker, and a binder. The marker cost $0.80 more than the pen. The binder cost 4 times as muc
7nadin3 [17]

Answer:

$1.30

Step-by-step explanation:

Let x = the cost of the pencil

Let x + .80 = the cost of the pen

Let 4(x + .80) = the cost of the binder

x + x + .80 + 4(x + .80) = 11.80

2x + .80 + 4x + 3.20 = 11.80

6x + 4.00 = 11.80

6x = 7.80

x = $1.30

x + .80 = $2.10

4(x + .80) = $8.40

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the circumference of the given circle given a diameter of 40 cm.
andriy [413]
The circumference of the given circle would be 125.6 cm. This is due to finding the circumference is multiplying it’s diameter by PI (3.14) giving you the total circumference of the circle.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Player 1 a $100 bill, and player 1 must hide it in one of the four boxes. player 2 does not observe where player 1 hides the $10
Trava [24]
Foxy get uu Georgia’s g hug hug wugsuilgareu ha GWU Gagarin
4 0
3 years ago
A.645,473<br> B.2,151,575<br> C.8,175,987<br> D.10,542,719
ELEN [110]
21515754 people total* 0.38= 8175986.52 people

Final answer: C
3 0
4 years ago
Other questions:
  • Solve for x: 2|2x-2| +4=20
    12·1 answer
  • Is y=6x-8 a linear function
    12·2 answers
  • 9. Find the area of each figure to the nearest tenth.
    10·2 answers
  • Discrete Math (MACM 101 Question)
    5·1 answer
  • Could someone help me with this math problem?
    6·2 answers
  • Find an equation for the line which is parallel to y= 1/4x + 5/3 and passes through the point (5,6)
    5·1 answer
  • At a school costume party, seven girls wore masks nine
    12·1 answer
  • What is the most appropriate level of accurarcy for measuring the height of a tree
    5·1 answer
  • Which of the following systems would produce a hormone that causes bones to grow?
    6·2 answers
  • 2/3x+1=1/6x-7 <br> What the answer solve for 15 points !!
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!