2 oranges cost $2 . $9 - $2 = $7
then 12 apply of Lisa and 6 apples of Jeremy
= 18 ÷ 7 = 2.57. $2.57 for 6 apples
2.57 ÷ 6 = 0.43 each apple
X+x+4+3x-9=90
5x-5=90
+5 +5
5x=95
5x/5=95/5
x=19
Answer: 94.5
Step-by-step explanation:
First do the addition, then subtract, then do 75% / 126 and you get 94.5
Answer:
Step-by-step explanation:
78-90 = 12