1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ASHA 777 [7]
2 years ago
8

300 students were served about their favorite Subject the results are shown on the table below language arts 15 math 24 psi and

33 social studies 21 elective seven how many students prefer science then math
Mathematics
1 answer:
nasty-shy [4]2 years ago
7 0
I honestly don’t know I’m just trying to get my question answered
You might be interested in
A cook needs
GREYUIT [131]

1 cup = 0.5 pints

3 x 0.5 = 1.5 pints = 1 1/2 pints

8 0
3 years ago
A price for pineapples is $5 for two pineapples the price for pineapple is $8 for four pineapples which store is offering the lo
Butoxors [25]

Answer:

The first store

Step-by-step explanation:

Given data

Let us find the unit cost on each sale

A price for pineapples is $5 for two pineapples

Unit cost per pineapple

=5/2

=$2.5 per pineapple

price for pineapple is $8 for four pineapples

Unit cost

=8/4

=$2 per pineapple

Hence the first store offers the lowest price per pineapple $2.5

6 0
3 years ago
Help please I need my extra credit ​
masha68 [24]

Answer: For a test? Nah, thats cheating

Step-by-step explanation: Just kidding, the answer is B...

8 0
2 years ago
Which is greater 3.75 3.750
guapka [62]

Answer:

None

Step-by-step explanation:

They are the same number

5 0
3 years ago
I will give u brainiest if ur correct and your first correct.
marissa [1.9K]
The answer to the first part is 26 i think

Bc 6-10 theres 10 and 10-15 theres 16
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How many 12-inch rulers will be about the same length as a flag
    10·1 answer
  • I need help! Please and thank you-
    15·2 answers
  • What is <br> 12.42 x 10-3
    15·2 answers
  • NEED THIS ASAP Write the equation of a circle with a center at (1, 4) where a point on the circle is (4, 8).
    10·1 answer
  • CAN SOMEONE PLS HELP
    6·1 answer
  • Please give me the answer to 4 and 5 I’ll give Brainly
    8·1 answer
  • A girl 5 ft tall is walking away from a lamp post that is 12 ft high. If the girl is walking at a speed 7ft/s, how fast is the t
    7·1 answer
  • 1 of 8
    5·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B4%7D%7B7%7D" id="TexFormula1" title="\frac{4}{7}" alt="\frac{4}{7}" align="absmiddle
    12·2 answers
  • My dad has 15 students in art class. For a project he wants to divide 4 yards of yarn among them equally. What fraction Shows ho
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!