1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zanzabum
3 years ago
11

2 quarts of milk cost $2.52. How much does one quart cost?

Mathematics
2 answers:
pshichka [43]3 years ago
6 0

Answer:

1.26 is the price of one mile

andrew-mc [135]3 years ago
3 0

Answer:

1 quart is $ 1. 26

Step-by-step explanation:

2.52 dived by 2

You might be interested in
The matrix to solve
Maurinko [17]
This question is impossible to solve.

this is why:

if 4x-4=0
then x=1

so if 8x + 4 = 8

then x is false.

I get these question quite a lot in my GCSEs.

you have to prove why they are fake.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Kevin weighs himself and discovers he weighs 78,900 grams. How many kilograms does Kevin weigh?
faltersainse [42]

Answer:

He would weigh 78.9 kilograms. hope this helps.

3 0
3 years ago
What is the unit rate for $80 for 16 tickets
suter [353]
5 dollars a ticket. Divide 80/16 to get tour answer.
7 0
4 years ago
How many are 5 raised to 4 ???​
Licemer1 [7]

Answer:

625

Step-by-step explanation:

5⁴ = 5x5x5x5 = 625

4 0
3 years ago
During an alpine skiing event, the times of four skiers were listed below. Time is measured in seconds.
Salsk061 [2.6K]
Skier c's time would be different
6 0
4 years ago
Other questions:
  • If you answer ever single question I will mark you as brainliest :) plz hurry
    8·1 answer
  • The point P(5, −4) lies on the curve y = 4/(4 − x).
    15·1 answer
  • Is 6 + p polynominal
    12·2 answers
  • If the height is 6 cm, what is the volume of the pyramid?
    6·1 answer
  • 17. (Ignore income taxes in this problem.) If you wanted to withdraw $12,000 from a bank account at the end of each of the next
    9·1 answer
  • As part of an insurance company’s training program, participants learn how to conduct an analysis of clients’ insurability. The
    9·1 answer
  • if 15 workers complete a piece of work in 18 days in how many days will 27 workers complete the same work?​
    10·1 answer
  • PLS ANSWER QUICKLY Write the absolute value equations in the form of |x-b|=c (where b is a number and c can be either a number o
    15·1 answer
  • kabura bought a piece of cloth 3 metres long. The material shrunk by 1% after washing. What was the new length of the cloth​
    5·1 answer
  • In the diagram, ABCD is a parallelogram. Write an argument to support the claim that <br> M x = M y
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!