Answer:
So to figure that out you would take the money that he spend which was 18, each pack of gum cost 3, so to figure out the question you would simply divide 18 by 3 which would give you 6.
so how would you check that answer you could take 6 and multiple by the cost of each pack which would give you 18.
so answer is 6.
Step-by-step explanation:
18/3
=6
When you graph the two functions given, the graph B) shift 1 unit to the right.
Graph the two functions, see attached pictures:
<em>~Rise Above the Ordinary</em>
Answer:
Answer:
3x + 3y = 0
7x - y = 8
Step-by-step explanation:
How to write an equivalent expression for n time a using o
Answer:
graph d .
\
Step-by-step explanation: