Answer:
12 oz
Step-by-step explanation:
2.56 ÷ 8 = 0.32 per oz
3.66 ÷ 12= 0.305 per oz
the second one is the right answer (2)
A≈50.27cm²
Solve for b:
y = 0x + b
6 = 0 + b
b = 6
The answer is y = 0x + 6
I think that it is $4,000