Select the better deal in the pair. Then give the unit rate for the better deal. $43 $61.05 15 gal 10 gal
1 answer:
43 dollars for 10 gallons
You might be interested in
Answer:
168 girls.
Step-by-step explanation:
There are a total of 6 + 7 = 13 'parts'.
So one part = 364 / 13 = 28.
So the number of girls = 6 * 28
= 168.
I’m sorry I can’t help but pray
Answer: 3/4 x 48
3 x 12
= 36
Got 12 by reducing the numbers with the Greatest Common Factor (GCF) 4
Answer:
b
Step-by-step explanation:
Get like terms together. you might have to move across the equals sign
3x-x=-6+82
2x=76
x=38