1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Iteru [2.4K]
3 years ago
6

Abby got a summer job. The table shows how much money she will earn based on the number of hours she works.

Mathematics
2 answers:
marishachu [46]3 years ago
5 0

Answer:

C

Step-by-step explanation:

She earns $487.50

375+75+37.5=487.5

Stels [109]3 years ago
3 0

Answer: c

Step-by-step explanation

First find the unit rate

$150 divided by 20 = $7.50

So she's earning $7.50 an hour

$7.50 times 65 hours = $487.50

So the correct answer is C

You might be interested in
I need help with 25 please asap?
dem82 [27]

Answer:

x=19/5

Step-by-step explanation:

-8/17 = 11/17 - 5/17

-8/17 = 11 + (-5x)/17

3 0
3 years ago
There are 132 small frogs sunning on lily pads. If there are six frogs sharing each lily pad, how many lily pads are occupied?
ValentinkaMS [17]
C. 22 lily pads; by dividing 132 by 6, you get 22.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can you help me with this question please?
katovenus [111]

V = (1/2) area of cross-section times length.

Note: I will use L in place of x to represent the length of the prism.

In short, V = (1/2)*b*h*L.

To find the surface area, use

A = bh + 2Ls + Lb

Volume given to be 15, 510.

Part (a) set up:

15, 510 = (1/2)(60)(11)L

Can you finish? Just solve for L to find your x-value.

Part (b) set up:

To answer part (b), you must find the value of L in part (a).

A = (60)(11) + 2L(61) + L(60)

Understand? Take it from here.

5 0
3 years ago
CAN SOME ONE ANSWER THIS ILL GIVE ALL MY POINTS AND BRAINLIEST PLEASE
kotegsom [21]

1: KIH because of alternate exterier (or ACF because of verticle angle)

2. x

3. CFG

5 0
2 years ago
It costs $6.45 to buy 5 songs on I-tunes. How much does it cost to buy 20 songs?
babunello [35]

Answer:$25.80

Step-by-step explanation:

6.45/5 = 1.29

1.29 x 20 =25.80

5 0
2 years ago
Other questions:
  • I dont know how to do this will you please help me 118=6x+4
    13·2 answers
  • Gavin agrees to buy a 6-month package deal of monthly gym passes and in turn receives a 15% discount. Write an algebraic express
    9·1 answer
  • I need help with this, Take all my points if u can help me thank you sm dude
    13·2 answers
  • 28÷6 write the remainders as a fraction​
    9·1 answer
  • What is the distance between A and B? Round your answer to the nearest tenth.
    13·2 answers
  • Help plz
    6·2 answers
  • Which statement is true about angles QRT and
    8·1 answer
  • Which relation represents a function?
    15·1 answer
  • Mr. and Mrs. Steele, deposited $8,000 to open a college savings account for their granddaughter on the day she was born. The acc
    12·1 answer
  • I dont know the answer to this equation<img src="https://tex.z-dn.net/?f=3c-9d%2B7c%2B5d" id="TexFormula1" title="3c-9d+7c+5d" a
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!