1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rusak2 [61]
3 years ago
10

1. Which of these rectangles have the same area as Rectangle R but different perimeter?

Mathematics
2 answers:
JulsSmile [24]3 years ago
8 0
There’s no picture dndnenene
Oksana_A [137]3 years ago
3 0

We need to like see the rectangles so we can answer it

You might be interested in
What does the phrase"between 7.2 and 7.6, inclusive" mean?
nalin [4]
The phrase gives you an interval where the extremes are included.

The intervals may be indicated in several ways. 
 7.2 ≤ x ≤ 7.6
3 0
3 years ago
Lara has $1,425 in her bank account. Write and solve an equation to show how much money she started with if that amount reflects
makkiz [27]

1,425 + 14% = 1,425.14

3 0
3 years ago
there are 32 adults and 20 children at the school play. What is the ratio of children to people at the school play
Archy [21]

Answer:

5 : 8

Step-by-step explanation:

20 : 32

divide both ratios by 4

5 : 8

8 0
3 years ago
The point P has coordinates (8, 9). In which quadrant does point P lie?
kiruha [24]
It is in the first quadrant
8 0
3 years ago
PLEASE ANSWER ASAP <br> 20 POINTS
Schach [20]
X=7. The two segments on the bottom as well as on the diagonal are the same length. This shows that the entire triangle and the inner triangle on the right are similar. So if we call the length of the bottom 2y, then 84/2y=6x/y. Solving this we get 84=12x, and so x=7
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Which are examples of non-statistical questions? Questions Question 1 What is Sasha's favorite movie? Question 2 What is Stacey'
    5·2 answers
  • Susan is buying supplies for a party. Spoons only come in bags of 2 and forks only come in bags of 16. What is the least number
    10·1 answer
  • 1. A bag of apples at HEB costs $2.49 for 6 apples. What is the price per apple.
    8·2 answers
  • Correct answers only please! If you don't know the answer, then please don't guess or say what you think it is.
    10·2 answers
  • Plz answer this asap
    9·2 answers
  • [image above]<br><br> i specifically need help with c &amp; e.
    10·2 answers
  • Write the equation of the graph.
    9·1 answer
  • Did u guys know that the word 'googl' is prohibited on this app?
    10·2 answers
  • What is formula for volume of a cylinder?
    9·1 answer
  • Please help<br><br><br><br> ?? <br><br><br><br><br><br> :$):’jfidifkvk
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!