Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
<em>I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.</em>
Answer:
I think its to invest.
Step-by-step explanation:
Knowledge, and past experience.
Answer:
False
Hope my answer helps you pls mark me as brainiest :)