1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
artcher [175]
2 years ago
14

Pls answer this correct ;( don't answer it nonsenses. :) Thanks!

Mathematics
1 answer:
Eduardwww [97]2 years ago
5 0

Answer:

jennifer won 15 time and mark won 24

if the answer is wrong i am really sorry

You might be interested in
Graph the exponential function.<br><br> y = 4(3) x
rusak2 [61]
Y=12x so basically on ur graph you would start at 0 since you have no y intercept and go up 12 spaces and over one to the right and keep doing that
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please solve this ..................​
AlladinOne [14]

Answer:

Step-by-step explanation:

√20=√5*2*2

√20=2√5

4 0
3 years ago
dev knows he only has 8gallons of gasoline in the tank. he wants to go on a 300- mile trip. will he have to buy more gasoline? a
max2010maxim [7]
Yes you will need more gassoline
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
5.<br> If g(x) = 3x + 4, what is the value of g-1(g(-2))?
stepan [7]

Answer:

- 2

Step-by-step explanation:

The composition of inverse functions gives x

g(x) and g^{-1} (x) are inverse functions, then

g^{-1} (g(x)) = x , thus

g^{-1} (g(- 2)) = - 2

4 0
3 years ago
Kendra bought a pieace of fabric that was 14 feet long .lisa bought a pieace of fabric that was 3 yards long .kendra wanted to c
storchak [24]
3 yards is equivalent to 9 feet, so you do 14 - 9 = 5 feet that she has to cut off.
Hope this helps!
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help this is my last try
    11·1 answer
  • 20. Solve for r<br> T=1+r/n
    13·2 answers
  • Round the number to the given place value
    15·1 answer
  • Using the quadratic formula to solve 11x2 – 4x = 1, what are the values of x?
    11·2 answers
  • Jon has 3/5 of a dollar, pasha has $0.65, Marie has 7/10 of a dollar, and Karen has $0.62.who has the smallest the smallest amou
    11·1 answer
  • What is the concept of rounding decimals? Please be certain to leave an example
    14·1 answer
  • A 3lb bag of red onions cost $1.38. What is the unit price?
    14·2 answers
  • A car traveling at a constant speed will travel farther in 3 hours than in 2 hours. which inequality shows this in function nota
    5·1 answer
  • Solve the following equation 3x - 2(x + 3) = 4x - 7
    14·2 answers
  • What is the volume of the rectangular prism?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!