1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mina [271]
2 years ago
9

Select all the proper fractions .

Mathematics
1 answer:
allsm [11]2 years ago
6 0

<em>Answer:</em>

<em>B</em>

<em>C</em>

<em>F</em>

<em>Step-by-step explanation:</em>

<em>6/7</em>

<em>12/17</em>

<em>6/25</em>

<em>Best,</em>

<em>SunflowerJada</em>

You might be interested in
Elsa recorded the different types of ice cream her friends like in the table below:
Romashka-Z-Leto [24]
The number of friends represents how many had the type of ice cream. It is the number of friends.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What are the solutions of this equation 16-2x^2=-64
xenn [34]

Answer:

x = ± 2\sqrt{10}

Step-by-step explanation:

Given

16 - 2x² = - 64 ( subtract 16 from both sides )

- 2x² = - 80 ( divide both sides by - 2 )

x² = 40 ( take the square root of both sides )

x = ± \sqrt{40} = ± \sqrt{4(10)} = ± 2\sqrt{10}

5 0
3 years ago
See question in attached photo.​
mars1129 [50]
I cannot see the photo
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help! 25 points is the best i can do rn :)
Ede4ka [16]

Answer

(8+6divided by 2)+4

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
A survey of all beings on planet Tott found that 12 beings preferred
Elza [17]

Answer:

4.8

12 x 40

100

= 4.8

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • The store charges $10.20 for a case of 24 bottles of natural spring water. What is the unit price for one bottle? Round your ans
    14·2 answers
  • the reduced play sells cranberries in bulk for $2.50 per pound the store also sells 8 oz of package of cranberries for $1.50 whi
    7·1 answer
  • There are 96 candles in a large box how many candles are in a small box . 2 ounce a box and 6 ounce a box
    5·1 answer
  • Where would 2015 be on a mod 7 clock
    12·1 answer
  • On her first turn, Marlene scored 90 points playing a board game. On her next turn, she
    5·1 answer
  • Use a sketch graph to obtain the solution set of x²-4x&gt;0​​
    14·1 answer
  • Here are the last 3 can u help me
    14·1 answer
  • A floor 3.2m long and 2.8 m wide is to be covered with square shaped tiles of length 10cm. Find the coast of flooring if the coa
    5·1 answer
  • Angle sum theorem. X=?
    10·1 answer
  • 1=0 2=0 3=1 4=2 what does 3 represent
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!