Answer:
A is the one that is true
Step-by-step explanation:
Because W is bigger than Z as it has the bigger proportion of the angle :)
No because if it is a square all the sides are 7m long so a 9m plank will not fit. Hope this helps.
Answer:
Your speed is 135 miles per hour.
Step-by-step explanation:
Mark me brainliest if I helped:D
The answer is: The second one. Why?
Because, when it's a linear graph, the slope of the graph cannot change.
And that's the only graph that fits the criteria
Hope this helped! c:
Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96