Answer:
50 cents per apple
Step-by-step explanation:
to find the unit price you have to divide the total cost by number of apples
6.00÷12=0.5
The scale factor of this is 2
SELECT WHAT??
The image A’B’C’ is scaled down by a factor of 1/3