1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vova2212 [387]
2 years ago
6

Due tomorrow 3 questions

Mathematics
1 answer:
jasenka [17]2 years ago
8 0

Answer:

7.

green blocks represent n

and normale digits (plus green) are orange

Anne: 1 orange block and increasing 2 green blocks from 2 sides

Sanjay: one line of green and orange line plus 1

Robert: 2 times the amount of green blocks on both lines with 1 orange block on right path

9.

a.y = 6x

b.y = 2^x

c.y = x+10

10.

a. 2 green blocks and 2 orange blocks

c. 3 green blocks and 1 orangle blocks

b. 4 green blocks

d.2 green blocks and 1 orange block

Step-by-step explanation:

for 10, it doesn't really matter

You might be interested in
5x-29>-34 OR 2x+31<29
Margarita [4]
5x-29>-34
5x>-5
x>-1
x<1
2x+31<29
2x<-2
x<-1
x>1
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
8. Of the 400 employees, 5% of them are managers. How many managers does the zoo employ?​
evablogger [386]
Zoo will hires 8 managers
5 0
2 years ago
Please help right in <br>y=mx+b form
slavikrds [6]
Y=2/2x+0
hope this helps

ps~~u dont need that 0
4 0
3 years ago
Quan's last paycheck shows that he eamed $210.00 for 24 hours of work. What is his hourly rate of pay?
Mariana [72]

Answer:

8.57 explanation:

Step-by-step explanation: If Quan gets 210 dollars every 24 hours and you want to find the amount he gets every hour all you have to do is do 210 divided by 24 which you will get 8.75. So every hour he gets $8.75 every hour for his work

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELP WITH QUESTION 4 PLZ ASAP <br><br>thx for the help!!
julsineya [31]
I cant see it or else i would help sorry..
7 0
2 years ago
Other questions:
  • What is 48/200 in simplest form
    12·2 answers
  • For the function f(x)=5x-3 and g(x)=x+4 which composition produces the greatest output
    8·2 answers
  • An airplane travels at an average speed of 250 mph for 3 hours.
    5·2 answers
  • Last question! I might have like 4 different ones.
    13·1 answer
  • Thompson Alberts purchased a pack of 12 pencils for $4.99. What is the unit price per pencil rounded to the nearest tenth of a c
    9·2 answers
  • Find the second, fifth and ninth of <br> A(n) =2+(n-1) (3)
    13·1 answer
  • In which of the following equations is the distributive property correctly applied to
    7·1 answer
  • Find the value of x. Round to the nearest tenth. 37 17.3 units​
    14·1 answer
  • a fast food chain surveyed a random sample of students to determine what pizza they prefer. Based on the results, how many of th
    10·1 answer
  • Need help anyone please!!!
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!