Well, both variables appear to be negative, and the only option present that equals -20 is option A
Answer:
$0.48
Step-by-step explanation:
$2.40 divided by 5 pounds equals $0.48 per pound.
Answer:
i dont know toooo pls answer it fast......................................
Step-by-step explanation:
i need it..........................
Answer: 9$
Step-by-step explanation:
kyle has x dollars. Sean has x+8 dollars. They equal 26. 2x+8=26
2x=18
x=9