Answer:
Donna-71
Martina-62
Martina's sample
It has the smaller mean
Step-by-step explanation:
I apologize if this answer is incorrect but I think this is right.
3,162? I think it’s that I’m not sure.
You can calculate it by divided but most of the people get confused about is it gonna be 12/1.46 or 1.46/12. The correct is 1.46/12 because take the money divided all 12 to get a unit price if you take 12/1.46 which mean divided all ounce can to money and that makes nonsense.
So 1.46/12 = $0.12 for each ounce can
Hope this help!
Part A : 30 - x - x - x - x - x - x = 0
^ since 30 divided by 5 is 6, that answer is the same as doing 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5
- pls comment & correct me if i did smth wrong :’)
32+48 = 80
Four equivalent expressions are:
40+40 = 80
20+60 = 80
10+70 = 80
30+50 = 80