Answer:
-4
Step-by-step explanation:
-4/3÷2/-6
⇒ -4/3×-6/2
⇒ -24/6
⇒ -4
Answer:
32\588585+++==+++=+=4858i234[oy45873569756308
Step-by-step explanation:
Answer:
2. (-3f)
3. (4f)
4. x - 11 (not sure if this one is correct)
Step-by-step explanation:
Move -3 to the left of f = -3f
Move 4 to the left of f = 4f
f(x)=x+11 f ( x ) = x + 11
1/3 lb. = $2.85
1/3 lb = $2.85
1/3 lb. = $2.85
1 lb of cashews costs $ 8.55
5 because your dividing 10 and 2.