Answer:
3
Step-by-step explanation:
3×3=9+2=11. so 3 is the answer.
Step-by-step explanation:
50/50 it's random I think but I learned that in science
Cost per kg=(total cost)/(total kg)
total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24
total cost=10+24=$34
total kg=2+8=10
cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
V=πr^2h/3=π·3^2·11.5/3≈108.38495 or 108.40 rounded
answer one would be 18 square root of 5
and the second would be 4 square root of 5
Step-by-step explanation: