1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kryger [21]
3 years ago
11

Heyyyyyyyyy PLEASE HELP AND BE CORRECT BEFORE ANSWERING

Mathematics
1 answer:
Olin [163]3 years ago
3 0
Send questions so I can help you
You might be interested in
The domain of a function f(x) is the set of all integers from 0 to 10, and the range of f(x) is the set of all in
e-lub [12.9K]
I think that the correct answer is f(-1)=-8 and f(0)=-5
I hope this helps :D
6 0
3 years ago
What is the next step to solve this equation?<br> 3x - 5 = 7
Ronch [10]

Answer:

Find the value of x the value is x=4

3x4=12

12-5=7

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
If two circles are externally tangent, it is not possible to draw an external tangent line. True/False
kotykmax [81]

Answer:

I think its true

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 8.786 rounded to nearest tenth
pentagon [3]
8.8 because .78 rounded up is .8
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
if i have 83429784237901 balls and i remove 3785280248231, but then i buy 22222 more with an exponent of 789, how many do i have
nikklg [1K]

answer: CALCULATOOOO

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • MATH HELP WILL GIVE BRAINLIEST
    7·2 answers
  • If a bus traveled 180 miles in 3 hours, what was the average speed of the bus in miles per hour?
    6·1 answer
  • What is the supplementary angle of 32
    8·2 answers
  • Stanley makes paper constellations. The following data points represent how many stars were in each
    10·1 answer
  • What is the angle of B. Round your answer to the nearest hundredth​
    5·1 answer
  • Two number cubes are rolled.
    8·1 answer
  • Michael goes to the store to buy apples. He buys 3 apples for $3.75. What is the unit rate?
    15·1 answer
  • Can someone give me an explanation to parabola formula.
    14·1 answer
  • Simplify the expression below (2x)^3/4 • (2x)^4/3​
    10·1 answer
  • Help is this the right answer if not can u give me the correct answer
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!