1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Katyanochek1 [597]
3 years ago
15

Which fractions are equivalent to 9 6​

Mathematics
1 answer:
Archy [21]3 years ago
3 0

Answer:

2/3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Whats a integer ,can someone answer this a short explanation ?
madreJ [45]

Answer:

An Integer is a whole number

Step-by-step explanation:

Integers can be positive, negative, and even zero.

Integers can't be fractions, decimals, ect.

An example of some Integers are:

1, 2, 3, 0, -1, -2 , -3

Hope this helps you out!

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
16 meters of rope, i want to cut pieces of rope 0.2meters long. how many pieces can cut?​
Kobotan [32]

Answer:

80

Step-by-step explanation:

because 16 decided by 0.2 is 80

hope this helps!!!!

5 0
3 years ago
If S (3,-4) is translated 5 units left and 3 units up, what is the ordered pair of S?<br>​
sleet_krkn [62]

Answer:

(-2,-1)

Step-by-step explanation:

3-5=-2

-4+3=-1

6 0
4 years ago
No Links Please!
Alexus [3.1K]

Answer:-1

Step-by-step explanation: have a nice day

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
you have 4 ice cubes in your cup of lemonade. each ice cube has a length of 7 3/4 cm, a width of 4 5/8 cm and a height if 2 4/5
True [87]

Answer:

how is this Spanish

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What it the distance between the coordinates (4,5) and (2,2)
    14·1 answer
  • How many 1/3 servings are available in 6 ounces
    7·1 answer
  • 1
    5·1 answer
  • In the figure on the right, Triangle EFG is congruent to Triangle LMN. Find the value of x. Then describe the Transformations th
    14·2 answers
  • Help me pleaaaasssseeeee..........!!!!!!!!!!!
    6·1 answer
  • What is the distance between 32 and -67 on a number line?
    11·1 answer
  • A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$32.45. What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    11·1 answer
  • What is the answer to this: –3(0.15 – 0.2 + 0.25p)? I need this answer ASAP!!!
    5·1 answer
  • Solve the expression
    11·1 answer
  • A man buys eggs at GH 4.50 per crate of 30 eggs. He finds that 20% of the eggs are broken but sells the rest at GH¢ 3.00 a dozen
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!