Speed = Distance / time:
Speed = 825 miles / 17 hours
Speed = 48.529 miles per hour. (Round the answer as needed).
Gas mileage = miles traveled / gallons used
Gas mileage = 825 miles / 38 gallons = 21.71 miles per gallon (Round answer as needed).
Unit rate of gas = Total money spend / gallons bought:
Unit rate of gas = $125 / 38 gallons = $3.289 per gallon.
Answer: if it's 18 times 29 then it's 522. If it's 18 to the power of 29 it's 2.52873108 times 10^36 (decimal form)
Step-by-step explanation:
I’m pretty sure it’s B if not try D