1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bumek [7]
3 years ago
12

QUICK! Giving brainliest to correct answer

Mathematics
2 answers:
Luba_88 [7]3 years ago
5 0
In this situation dominos is the better deal.
garri49 [273]3 years ago
4 0

Answer:

Dominos is the better deal.

You might be interested in
Who was a ruler of ancient Egypt?
olganol [36]

Answer:

mummy

i think

have a great evening

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pira drives 825 miles to California. The trip takes him 17 hours. He uses 38 gallons of gas on the trip, which costs him $125. F
Lunna [17]

Speed = Distance /  time:

Speed = 825 miles / 17 hours

Speed = 48.529 miles per hour. (Round the answer as needed).


Gas mileage = miles traveled  / gallons used

Gas mileage = 825 miles / 38 gallons = 21.71 miles per gallon (Round answer as needed).


Unit rate of gas = Total money spend /  gallons bought:

Unit rate of gas = $125 / 38 gallons = $3.289 per gallon.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
CAN SOMEONE HELP ME WHAT IS 18*29
Llana [10]

Answer: if it's 18 times 29 then it's 522. If it's 18 to the power of 29 it's 2.52873108 times 10^36 (decimal form)

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Need answer asap *** 50 POINTS
lara31 [8.8K]
I’m pretty sure it’s B if not try D
3 0
3 years ago
What fraction is equivalent to 12/48
Rashid [163]
The answer is 1/4.....
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify -|-5 + 2|.
    9·1 answer
  • Lines l and m intersect at point p and are perpendicular. if a point q is reflected across l and then across m, what transformat
    14·1 answer
  • What is the slope of this line
    10·1 answer
  • ANSWER QUICK AND I WILL MAKE YOU BRAINLIEST
    13·1 answer
  • The jurassic zoo charges $10 for each adult admission and $8 for each child. The total bill for the 139 people from a school tri
    14·1 answer
  • a crew of highway workers paved 1/5 mile in 1/8 hour. if they work at the same rate, how much will they pave in one hour?
    12·1 answer
  • Make sure to show how you got your answer
    12·2 answers
  • What is the measure of the unknown acute angle in this right triangle?
    13·1 answer
  • 3 folders cost $2.91.<br> Which equation would help determine the cost of 2 folders?
    13·1 answer
  • Find the equation of a parallel to y+2=-1/2x that passes through the point (-2,2)
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!