1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
xeze [42]
3 years ago
9

If a half gallon of milk costs $1.24, what is the cost per pint?

Mathematics
1 answer:
snow_tiger [21]3 years ago
4 0
$0.31 for each pint hope this helps
You might be interested in
H
Dennis_Churaev [7]

Answer:

She will have $71.32.

Step-by-step explanation:

135-(44.8+18.88)=71.32

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the range of the function shown in the table
Rasek [7]
{-3,-2,1,4,6}
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find x. PLEASE HELP!!
umka2103 [35]

Answer:the last box

Step-by-step explanation:the other ones wouldnt make any sense

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Will mark brainlest and thanks !!
Arte-miy333 [17]
Our function is:

4 {( \frac{7}{4} )}^{x}
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is the standard form of 6.93 x 10 -3?
kozerog [31]

Answer:

69.3x -3?

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Write a decimal that is 1 tenth of 3.0
    6·1 answer
  • A car is traveling at 75 ​mi/hour. What is the​ car's speed in feet per​ second?
    10·2 answers
  • What is the answer to 10 = -4 x?
    8·1 answer
  • Which the number below has the least value?​
    11·1 answer
  • A city has a population of 370,000 people. Suppose that each year the population grows by 4.25%. What will the population be aft
    5·1 answer
  • Please help!!! Thank you so much
    11·1 answer
  • Please help me. i will give brainliest.
    9·2 answers
  • Write an equation in slope intercept form (4,-2) (0,-5)​
    11·1 answer
  • Write the equation of the line graphed below.
    10·2 answers
  • ankita and her three friends are going to share a three bedroom apartment if the total rent is Rp.r, what is ankitas share
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!