Answer:
A b or c
Step-by-step explanation:
Easy shahhshhshs free points hehe
Step-by-step explanation:
9x^3+6x^2-3x
Cannot be simplified because there are no like terms but can be factored as
=3x(3x−1)(x+1)
Divide the price by the quantity:
Bananas = 5.40 / 6 = 0.90 each
Oranges = 2.56/8 = 0.32 each
Apples = 4.68 / 12 = 0.39 each
Mangos = 3.16 / 4 = 0.79 each
Oranges have the lowest price each so are the best buy.
Answer: Distributivo
Step-by-step explanation:
2*3 = 6
2 * x = 2x
Therefore:
2(3+x) = 6 + 2x
3 × 1/10 + 6 × 1/100 + 6 × 1/1000
I'm pretty sure that's it but I'm not good at math